Skip to content

7 Fleetwood DrRockaway, NJ 07866

Built 1969

Last Sale Price
$440,000
Last Sale Date
Nov 18, 2005

Property Information

Block11114
Lot3
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page111

Building Details

Building Class17
Description2SFG1
Dwellings1
ZoningR-20
Sq Footage3,229
Acreage0.4

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$225,000
35%
Improvement Value:$410,200
65%
Total Assessment$635,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,966+3.6%
2024$14,448+4.7%
2023$13,801+2.1%
2022$13,520+10.6%
Property History

Property Sale

Sale
$440,000
DeedBook 6493, Page 311

Property Built

Built

Year Built: 1969