Skip to content

10 Robin StRockaway, NJ 07866

Built 1974

Last Sale Date
Jan 6, 2025

Property Information

Block11117
Lot7
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page111

Building Details

Building Class16
Description2SF G2
Dwellings1
ZoningR-20
Sq Footage2,076
Acreage0.4

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$250,100
46%
Improvement Value:$291,000
54%
Total Assessment$541,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,641+3.7%
2024$12,191+5.8%
2023$11,522+1.9%
2022$11,310+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1974