Skip to content

23 Queens RdRockaway, NJ 07866

Built 1969

Last Sale Price
$415,000
Last Sale Date
Jul 15, 2004

Property Information

Block11102
Lot1
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page111

Building Details

Building Class17
Description2SFG1
Dwellings1
ZoningR-20
Sq Footage2,088
Acreage0.39

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$237,000
49%
Improvement Value:$250,300
51%
Total Assessment$487,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,346+1.2%
2024$11,207+6.2%
2023$10,549+1.8%
2022$10,358+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$415,000
DeedBook 6132, Page 108

Property Built

Built

Year Built: 1969