Skip to content

64 St Bernards RdWharton, NJ 07885

Built 1980

Last Sale Date
Jan 6, 2025

Property Information

Block11404
Lot2
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page114

Building Details

Building Class16
Description1SF G2
Dwellings1
ZoningR-20
Sq Footage1,668
Acreage1.19

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$192,400
48%
Improvement Value:$212,300
52%
Total Assessment$404,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,582+3.9%
2024$9,223+0.5%
2023$9,175+2.0%
2022$8,997+2.2%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1980