Skip to content

2 Rock Hollow RdDover, NJ 07801

Built 1977

Last Sale Date
Jan 6, 2025

Property Information

Block11406
Lot21
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page114

Building Details

Building Class16
Description1SF G2
Dwellings1
ZoningR-20
Sq Footage1,734
Acreage0.48

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$164,800
47%
Improvement Value:$185,900
53%
Total Assessment$350,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,078+4.0%
2024$7,764+3.2%
2023$7,526+2.1%
2022$7,370+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1977