Skip to content

34 S Brookside DrRockaway, NJ 07866

Built 1955

Last Sale Date
Jan 6, 2025

Property Information

Block20203
Lot36
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page202

Building Details

Building Class16
Description2SFG1
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage1,564
Acreage0.41

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$240,400
48%
Improvement Value:$255,800
52%
Total Assessment$496,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,541+4.4%
2024$11,052+8.4%
2023$10,191+0.5%
2022$10,142+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1955