Skip to content

32 Old Middletown RdRockaway, NJ 07866

Built 1955

Last Sale Date
Jan 6, 2025

Property Information

Block20301
Lot5
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page203

Building Details

Building Class16
Description1SFG1
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage1,066
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$225,700
62%
Improvement Value:$135,500
38%
Total Assessment$361,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,297+4.7%
2024$7,922+9.5%
2023$7,234-0.1%
2022$7,239+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1955