Skip to content

80 Comanche AveRockaway, NJ 07866

Built 1999

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 16, 2014

Property Information

Block21001
Lot39
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page210

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage2,076
Acreage0.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$195,100
37%
Improvement Value:$332,300
63%
Total Assessment$527,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,374+4.2%
2024$11,879+4.7%
2023$11,349+1.0%
2022$11,242+1.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1999