Skip to content

317 Beach StRockaway, NJ 07866

Last Sale Date
May 11, 2000

Property Information

Block21003
Lot34
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page210

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
ZoningR-13
Sq Footage---
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$157,600
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$157,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2002$984+6.5%
2001$923+4.8%
2000$881+3.9%
1999$848+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 5192, Page 168