Skip to content

65 Erie AveRockaway, NJ 07866

Built 1949

Last Sale Date
Jan 6, 2025

Property Information

Block21201
Lot33
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page212

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage1,572
Acreage0.49

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$243,800
58%
Improvement Value:$178,300
42%
Total Assessment$422,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,736+5.5%
2024$9,231+8.7%
2023$8,491+0.1%
2022$8,480+2.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1949