Skip to content

157 White Meadow RdRockaway, NJ 07866

Built 1955

Last Sale Price
$146,000
Last Sale Date
Oct 28, 1999

Property Information

Block21301
Lot167
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page213

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage---
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$215,500
30%
Improvement Value:$503,500
70%
Total Assessment$719,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$16,971+51.9%
2024$11,170+7.2%
2023$10,424+0.7%
2022$10,355+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$146,000
DeedBook 5085, Page 25

Property Built

Built

Year Built: 1955