Skip to content

179 White Meadow RdRockaway, NJ 07866

Built 1958

Last Sale Date
Jan 6, 2025

Property Information

Block21301
Lot178
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page213

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage1,008
Acreage0.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$218,000
69%
Improvement Value:$99,200
31%
Total Assessment$317,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,236+5.0%
2024$6,891+11.1%
2023$6,204-0.3%
2022$6,225+2.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1958