Skip to content

51 Shawnee AveRockaway, NJ 07866

Built 1990

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 28, 2010

Property Information

Block21301
Lot61
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page213

Building Details

Building Class17
Description2SF G1
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage1,576
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$227,000
49%
Improvement Value:$234,700
51%
Total Assessment$461,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,715+4.5%
2024$10,249+6.4%
2023$9,632+0.5%
2022$9,588+2.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1990