Skip to content

26 Sioux AveRockaway, NJ 07866

Built 1954

Last Sale Date
Jan 6, 2025

Property Information

Block21904
Lot23
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page219

Building Details

Building Class16
Description1SFG1
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage---
Acreage0.32

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$236,800
57%
Improvement Value:$179,900
43%
Total Assessment$416,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,618+4.6%
2024$9,195+8.8%
2023$8,452+0.2%
2022$8,438+2.2%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1954