Skip to content

46 Omaha AveRockaway, NJ 07866

Built 1988

Last Sale Price
$465,000
Last Sale Date
Nov 20, 2018

Property Information

Block22004
Lot28
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page220

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage2,376
Acreage0.25

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$232,400
39%
Improvement Value:$362,100
61%
Total Assessment$594,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,612+4.2%
2024$13,060+6.5%
2023$12,266+0.8%
2022$12,165+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$465,000

From:

To:

Sq Ft2,376DeedBook 23456, Page 1183Recorded11/29/2018

Property Built

Built

Year Built: 1988