Skip to content

11 Kaw AveRockaway, NJ 07866

Built 1962

Last Sale Date
Jan 6, 2025

Property Information

Block22006
Lot10
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page220

Building Details

Building Class16
Description1SFG2
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage1,333
Acreage0.25

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$232,400
59%
Improvement Value:$161,600
41%
Total Assessment$394,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,071+4.7%
2024$8,662+9.3%
2023$7,927+0.1%
2022$7,921+2.2%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1962