Skip to content

4 Dudak RdRockaway, NJ 07866

Built 1928

Last Sale Price
$190,000
Last Sale Date
Sep 29, 1998

Property Information

Block22311
Lot9
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page223

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage1,330
Acreage0.66

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$183,500
52%
Improvement Value:$171,700
48%
Total Assessment$355,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,397+4.1%
2024$8,069+3.5%
2023$7,799+2.0%
2022$7,648+2.4%
Property History

Property Sale

Sale
$190,000
DeedBook 4851, Page 217

Property Built

Built

Year Built: 1928