Skip to content

10 Dudak RdRockaway, NJ 07866

Built 1948

Last Sale Price
$290,000
Last Sale Date
Sep 19, 2002

Property Information

Block22311
Lot8
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page223

Building Details

Building Class16
Description2SF G2
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage3,414
Acreage1.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$186,800
35%
Improvement Value:$346,300
65%
Total Assessment$533,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,692+3.8%
2024$12,225+2.7%
2023$11,905+2.1%
2022$11,665+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$290,000
DeedBook 5709, Page 114

Property Built

Built

Year Built: 1948