Skip to content

11 Lake Denmark RdRockaway, NJ 07866

Built 1950

Last Sale Date
Jan 6, 2025

Property Information

Block30101
Lot14
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page301

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningR-88
Sq Footage1,648
Acreage1.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$191,000
53%
Improvement Value:$169,400
47%
Total Assessment$360,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,446+4.5%
2024$8,079+7.5%
2023$7,512+1.9%
2022$7,370+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1950