Skip to content

Green Pond Rd(Block 30201 Lot 29)Rockaway, NJ 07866

Last Sale Date
Jan 6, 2025

Property Information

Block30201
Lot29
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page302

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
ZoningR-5A
Sq Footage---
Acreage25.74

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$453,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$453,000

Tax History

YearProperty taxesChange
1996$3,880-26.8%
1995$5,298+5.2%
1994$5,038+3.1%
1993$4,887+227.6%
Property History

Property Sale

Sale
$0