Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
38-46 Meriden RdBoonton, NJ 07005
Other Exempt
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 30, 2010
Property Information
Block30901
Lot25
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page309
Building Details
Building Class---
Description---
Dwellings---
ZoningR-88
Sq Footage---
Acreage61.93
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$100
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$100
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2012 | $185 | -98.9% |
| 2008 | $17,060 | -7.1% |
| 2007 | $18,363 | +6.4% |
| 2006 | $17,264 | +6.8% |
Property History
No events match the selected filters.