Skip to content

Split Rock Rd(Block 31001 Lot 15)Boonton, NJ 07005

Public Property

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 5, 2001

Property Information

Block31001
Lot15
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page310

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
ZoningR-5A
Sq Footage---
Acreage60.69

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$715,200
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$715,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2003$5,671+4.7%
2002$5,415+6.5%
2001$5,084+4.8%
2000$4,849+3.9%
Property History

No events match the selected filters.