Skip to content

345 Split Rock Rd(Unit QFARM)Boonton, NJ 07005

Farm (Qualified)

Last Sale Price
$950,000
Last Sale Date
Jun 12, 2017

Property Information

Block31001
Lot17
QualifierQFARM
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page310

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
ZoningR885
Sq Footage---
Acreage27.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$15,900
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$15,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$390+1.8%
2024$383-0.7%
2023$386-2.3%
2022$395-0.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$950,000
DeedBook 23146, Page 742