Skip to content

65 Meriden RdRockaway, NJ 07866

Built 1990

Last Sale Date
Jan 6, 2025

Property Information

Block31201
Lot16
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page312

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningR-88
Sq Footage1,831
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$210,100
45%
Improvement Value:$261,800
55%
Total Assessment$471,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,433+3.4%
2024$11,052+5.9%
2023$10,441+1.9%
2022$10,242+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1990