Skip to content

95 Timberbrook RdRockaway, NJ 07866

Built 1992

Last Sale Date
Jan 6, 2025

Property Information

Block60101
Lot1
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page601

Building Details

Building Class16
Description1SF G2
Dwellings1
ZoningR-88
Sq Footage2,046
Acreage6.27

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$267,000
42%
Improvement Value:$364,400
58%
Total Assessment$631,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,992+3.9%
2024$14,427+5.4%
2023$13,682+1.9%
2022$13,429+1.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1992