Skip to content

35 Creek View RdBarnegat, NJ 08005

Last Sale Price
$100,000
Last Sale Date
Dec 4, 1987

Property Information

Block206
Lot35
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBarnegat Twp
Tax Map Page128

Building Details

Building Class---
DescriptionSHED
Dwellings1
ZoningR6
Sq Footage---
Acreage0.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$105,100
93%
Improvement Value:$8,200
7%
Total Assessment$113,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,373+2.3%
2024$3,298+3.8%
2023$3,177+0.5%
2022$3,162+1.5%
Property History

Property Sale

Sale
$100,000
DeedBook 4620, Page 422