Skip to content

604 Farrelly AveBayville, NJ 08721

Built 1985

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 20, 2024

Property Information

Block808
Lot26
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBerkeley Twp
Tax Map Page125

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningR400
Sq Footage1,104
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$72,500
47%
Improvement Value:$81,700
53%
Total Assessment$154,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,218-3.3%
2024$3,327-3.2%
2023$3,437+0.0%
2022$3,437+2.9%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$95,500
DeedBook 4806, Page 614

Property Built

Built

Year Built: 1985