Skip to content

54 Reservation RowBrick, NJ 08723

Built 1965

Last Sale Date
Apr 25, 2024

Property Information

Block131
Lot20
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page16.1

Building Details

Building Class15
Description1SF
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage976
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$123,600
64%
Improvement Value:$68,400
36%
Total Assessment$192,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,959+5.2%
2024$4,714+3.5%
2023$4,554+1.3%
2022$4,497+1.6%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1965