Skip to content

15 Beverly Beach Rd.Brick, NJ 08724

Built 1952

Last Sale Date
May 23, 2024

Property Information

Block1371
Lot7
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page67.1

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningVZ
Sq Footage1,116
Acreage0.73

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$140,600
68%
Improvement Value:$66,200
32%
Total Assessment$206,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,408+5.2%
2024$5,141+3.5%
2023$4,969+1.4%
2022$4,901+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1952