Skip to content

Adamston(Block 195 Lot 26)Brick, NJ 08723

Public Property

Last Sale Price
$105,600
Last Sale Date
Sep 8, 2003

Property Information

Block195
Lot26
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page19

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningRR1
Sq Footage---
Acreage4.8

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$149,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$149,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2005$1,097+4.5%
2004$1,051+6.5%
2003$986+3.2%
2002$955+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$105,600
DeedBook 11651, Page 1817