Skip to content

218 Route 35 No.Mantoloking, NJ 08738

Built 1956

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 1, 2022

Property Information

Block60
Lot37
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page10.2

Building Details

Building Class18
DescriptionA-2SF3G 3116
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage3,116
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$539,500
70%
Improvement Value:$227,100
30%
Total Assessment$766,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$19,801+5.2%
2024$18,820+3.5%
2023$18,184+1.3%
2022$17,954+1.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1956