Skip to content

33 Liverpool Rd.Brick, NJ 08723

Built 1935

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 5, 2012

Property Information

Block639
Lot23
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page36.3

Building Details

Building Class15
Description1SF
Dwellings1
ZoningR5
Sq Footage726
Acreage0.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$117,000
71%
Improvement Value:$47,900
29%
Total Assessment$164,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,259+5.2%
2024$4,048+3.5%
2023$3,911+1.3%
2022$3,862+1.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1935