Skip to content

310 Firehouse RdBrick, NJ 08723

Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 9, 1997

Property Information

Block646
Lot61
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page37

Building Details

Building Class10
Description2400
Dwellings1
ZoningVZ
Sq Footage---
Acreage1.19

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$94,500
46%
Improvement Value:$110,900
54%
Total Assessment$205,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,305+5.2%
2024$5,043+3.5%
2023$4,872+1.3%
2022$4,810+1.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$75,000
DeedBook 4818, Page 390