Skip to content

1867 Route 88Brick, NJ 08724

Vacant Land

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 5, 2012

Property Information

Block869
Lot5
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page47

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningB2
Sq Footage---
Acreage1.02

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$421,900
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$421,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,012+5.4%
2024$10,450+3.6%
2023$10,083+1.3%
2022$9,953+1.7%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$326,000
DeedBook 12941, Page 610