Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
302 Mantoloking Rd.Brick, NJ 08723
Commercial
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 5, 2024
Property Information
Block95
Lot82
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page14.1
Building Details
Building Class10
Description1SF
Dwellings1
ZoningB2
Sq Footage544
Acreage0.13
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$163,000
92%
Improvement Value:$14,100
8%
Total Assessment$177,100
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $4,574 | +5.2% |
| 2024 | $4,348 | +3.5% |
| 2023 | $4,201 | +1.3% |
| 2022 | $4,148 | +1.6% |
Property History
No events match the selected filters.