Skip to content

129 Chestnut StreetToms River, NJ 08753

Built 1973

Last Sale Date
Jan 13, 2024

Property Information

Block591
Lot1
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page68

Building Details

Building Class10
DescriptionCHURCH&1.522231
Dwellings2
ZoningR90
Sq Footage24,839
Acreage6.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$1,232,000
30%
Improvement Value:$2,872,600
70%
Total Assessment$4,104,600

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1973