Skip to content

24 Union StreetToms River, NJ 08753

Built 1997
Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 23, 2023

Property Information

Block618
Lot1
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page7201

Building Details

Building Class10
Description1CB3G 1 2448
Dwellings1
ZoningR50
Sq Footage2,448
Acreage0.39

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$234,000
36%
Improvement Value:$416,000
64%
Total Assessment$650,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,812+4.9%
2024$12,214-3.7%
2023$12,686+0.4%
2022$12,634+4.1%
Property History
Sales1

Property Built

Built

Year Built: 1997

Property Sale

SaleMulti
$159,000
DeedBook 4611, Page 888