Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
East Water Street(Unit C0005)Toms River, NJ 08753
Commercial
Love it? Save it.
track changes
Overview
Owner
---
Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Dec 13, 2024
Property Information
Block669
Lot40
QualifierC0005
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page78
Building Details
Building Class10
DescriptionSLIP
Dwellings1
ZoningVS
Sq Footage---
Acreage---
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$8,000
40%
Improvement Value:$12,000
60%
Total Assessment$20,000
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $364 | +5.1% |
| 2024 | $346 | -38.3% |
| 2023 | $561 | +0.4% |
| 2022 | $559 | +0.0% |
Property History
No events match the selected filters.