Skip to content

Second Avenue(Unit C0212)Seaside Heights, NJ 08751

Built 2015

Last Sale Date
Oct 7, 2005

Property Information

Block992
Lot188
QualifierC0212
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page1082

Building Details

Building Class39
Description2F
Dwellings1
ZoningMF16
Sq Footage1,025
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$465,000
69%
Improvement Value:$209,000
31%
Total Assessment$674,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,274+5.2%
2024$11,667+35.8%
2023$8,592+0.4%
2022$8,554+0.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2015

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 13793, Page 590