Skip to content

57 Crooked Stick RoadJackson, NJ 08527

Built 2004

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 17, 2009

Property Information

Block19901
Lot118
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityJackson Twp
Tax Map Page199

Building Details

Building Class17
Description1SFR2AG
Dwellings1
ZoningPRC
Sq Footage1,820
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$151,700
27%
Improvement Value:$414,300
73%
Total Assessment$566,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,614+3.9%
2024$7,325+4.0%
2023$7,042+1.4%
2022$6,944+1.2%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$311,877
DeedBook 12301, Page 481

Property Built

Built

Year Built: 2004