Skip to content

123 Wild Dunes WayJackson, NJ 08527

Built 2003

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 27, 2022

Property Information

Block19901
Lot59
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityJackson Twp
Tax Map Page199

Building Details

Building Class17
Description2SFO2AG
Dwellings1
ZoningPRC
Sq Footage3,545
Acreage0.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$154,600
22%
Improvement Value:$553,000
78%
Total Assessment$707,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,394+3.9%
2024$10,962+4.0%
2023$10,537+1.4%
2022$10,392+1.2%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$453,269
DeedBook 11670, Page 634

Property Built

Built

Year Built: 2003