Skip to content

Whitesville Road(Block 22601 Lot 11)Jackson, NJ 08527

Vacant Land

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 8, 2023

Property Information

Block22601
Lot11
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityJackson Twp
Tax Map Page226

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningRD9
Sq Footage1,775
Acreage4.83

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$61,600
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$61,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$847+3.5%
2024$819+3.2%
2023$793+1.3%
2022$782+1.1%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$634,900
DeedBook 12895, Page 918

Property Sale

Sale
$50,000
DeedBook 5682, Page 4