Skip to content

Whitesville Road(Block 22601 Lot 12)Jackson, NJ 08527

Public Property

Last Sale Price
$911,800
Last Sale Date
Oct 24, 2014

Property Information

Block22601
Lot12
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityJackson Twp
Tax Map Page226

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningRD9
Sq Footage---
Acreage18.27

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$468,200
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$468,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2015$1,956+3.5%
2014$1,889-36.6%
2013$2,978+6.2%
2012$2,804-42.2%
Property History
Sales1