Skip to content

2270 W County Line RoadJackson, NJ 08527

Commercial

Last Sale Price
$2,640,000
Last Sale Date
Oct 4, 2022

Property Information

Block6501
Lot50
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityJackson Twp
Tax Map Page65

Building Details

Building Class10
Description28086
Dwellings1
ZoningHC
Sq Footage---
Acreage2.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$1,070,000
41%
Improvement Value:$1,570,000
59%
Total Assessment$2,640,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$36,856+3.9%
2024$35,457+4.0%
2023$34,084+1.4%
2022$33,613+1.2%
Property History

Property Sale

Sale
$2,640,000
DeedBook 19191, Page 458Recorded10/11/2022