Skip to content

Pine Forest LaneForked River, NJ 08731

Last Sale Date
Dec 28, 2020

Property Information

Block453
Lot12
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page26

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage---
Acreage0.25

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$103,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$103,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,610+7.0%
2024$2,440+6.5%
2023$2,292+3.3%
2022$2,219+1.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0