Skip to content

903 Shenandoah DriveForked River, NJ 08731

Built 1984

Last Sale Price
$335,000
Last Sale Date
Jan 4, 2011

Property Information

Block465
Lot3
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page34

Building Details

Building Class16
Description1SF-R-2AG 2596
Dwellings1
ZoningR-75
Sq Footage2,596
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$227,500
52%
Improvement Value:$210,400
48%
Total Assessment$437,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,096+7.0%
2024$10,374+6.5%
2023$9,743+3.3%
2022$9,432+1.8%
Property History
Sales2

Property Sale

SaleMulti
$335,000
DeedBook 14798, Page 1295

Property Built

Built

Year Built: 1984

Property Sale

SaleMulti
$22,900
DeedBook 4024, Page 416