Skip to content

709 Clairmore AvenueLanoka Harbor, NJ 08734

Built 1958

Last Sale Price
$65,000
Last Sale Date
Jun 24, 1994

Property Information

Block916
Lot21
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page50

Building Details

Building Class15
Description1SF
Dwellings1
ZoningR-75
Sq Footage960
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$71,000
52%
Improvement Value:$65,500
48%
Total Assessment$136,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,459+7.0%
2024$3,234+6.5%
2023$3,037+3.3%
2022$2,940+1.8%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$65,000
DeedBook 5175, Page 669

Property Sale

SaleMulti
$73,500
DeedBook 4654, Page 504

Property Built

Built

Year Built: 1958