Skip to content

812 Clairmore AvenueLanoka Harbor, NJ 08734

Built 2024

Owner
---
Last Sale Price
$1,150,000
Last Sale Date
Aug 13, 2025

Property Information

Block927
Lot25
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page50

Building Details

Building Class18
Description2SF-2AG 2758
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage2,758
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$151,000
25%
Improvement Value:$444,000
75%
Total Assessment$595,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,918+7.0%
2024$3,662+6.5%
2023$3,440+3.3%
2022$3,330-24.1%
Property History
Sales5

Property Sale

Sale
$1,150,000
Sq Ft2,758DeedBook 20107, Page 283Recorded8/20/2025

Property Built

Built

Year Built: 2024

Property Sale

Sale
$115,000

From:

To:

Sq Ft800DeedBook 17474, Page 26Recorded5/17/2019

Property Sale

Sale
$75,000

From:

To:

Sq Ft800DeedBook 17420, Page 1547Recorded3/26/2019

Property Sale

Sale

From:

To:

Sq Ft800DeedBook 17420, Page 1542Recorded3/26/2019

Property Sale

Sale
$152,000
DeedBook 4575, Page 618