Skip to content

3 Chapel LaneTuckerton, NJ 08087

Built 1976

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 9, 2023

Property Information

Block185
Lot5
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page44

Building Details

Building Class16
Description2S-F-L-2AG
Dwellings1
ZoningR150
Sq Footage2,108
Acreage1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$96,900
47%
Improvement Value:$110,600
53%
Total Assessment$207,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,248+4.3%
2024$5,988+5.9%
2023$5,652+1.3%
2022$5,578+4.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1976