Skip to content

37 Deer Run RoadTuckerton, NJ 08087

Built 1984

Last Sale Price
$190,000
Last Sale Date
Aug 30, 2017

Property Information

Block187
Lot10
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page44

Building Details

Building Class16
Description1.5S-W-F-1A1436
Dwellings1
ZoningR150
Sq Footage1,436
Acreage0.42

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$70,300
41%
Improvement Value:$102,200
59%
Total Assessment$172,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,194+4.3%
2024$4,978+5.9%
2023$4,699+1.3%
2022$4,637+4.1%
Property History

Property Sale

Sale
$190,000

From:

To:

DeedBook 16865, Page 1127Recorded9/11/2017

Property Built

Built

Year Built: 1984